Organizare - Sindicatul Īnvatamāntului Preuniversitar Mures

0265-218 929; 0753-025 562; 0723-189 377

sipmures@yahoo.com 

Organizare

Biroul Executiv

Cornel CruceanPresedinte: 0753-025652; 0723-189377;
Molnar ZoltanVicepresedinte: 0745-410554;
Zoldi Endrelider zona Tragu Mures-Imprejurimi: 0728-293220;
Olimpia Coceanlider zona Reghin: 0740-048688;
Daniela Vlasiulider zona Tarnaveni: 0755-130717;
Varga Karoly
lider zona Sangeorgiu de Padure: 0726-140211;
Jozsef Rusulider zona Sighisoara: 0748-297351;
Hajdu Imrelider zona Sovata: 0744-809527;
Ioana Makaisecretar: 0740-234281;
Szasz Sara

reprezentant al personalului didactic auxiliar si nedidactic: 0740-841993.

 

Colegiul Liderilor

Zona Tragu Mures – municipiu

Liceul Teoretic ”Bolyai Farkas” Targu Mures Molnar Zoltan
Liceul Vocational Reformat Targu Mures Struguras-Fazakas Ildiko
Colegiul National ”Al. Papiu Ilarian” Targu Mures Calin Vlas
Colegiul Natuional “Unirea” Targu Mures Marius Marian
Liceul Tehnologic "Electromures" Targu Mures Szasz Sara
Liceul Tehnologic ”Ion Vlasiu” Targu Mures Kaszoni Erika
Liceul Tehnologic "Traian Vuia" Targu Mures
Kakucs Annamaria
Scoala Gimnaziala “Serafim Duicu” Targu Mures Cziriek Georgeta
Scoala Gimnaziala “George Cosbuc” Targu Mures Iozsa Iren
Scoala Gimnaziala “Europa” Targu Mures Szilagyi Hajnal
Scoala Gimnaziala nr. 7 Targu Mures Hampel Istvan
Scoala Gimnaziala “Al. I. Cuza” Targu Mures Bartha Csaba
Scoala Gimnaziala “Nicolae Balcescu” Targu Mures Szatmari Zsuzsanna
Scoala Gimnaziala “Dacia” Targu Mures Ioan Comsa
Scoala Gimnaziala “Friederich Schiller” Targu MuresUrr Botond
 Scoala Gimnaziala "Romulus Guga" Targu Mures
Cornel Peterlicen
Gradinita P.P. nr. 16 Targu Mures

Szigeti Maria

Clubul Scolar Sportiv Targu Mures
Kui Csaba

 

Zona Tragu Mures – imprejurimi

Liceul Tehnologic Band Harai Szabo Melinda
Liceul Teoretic "Bocskai Istvan" Miercurea NirajuluiCsiki Sandor
Scoala Gimnaziala AcatariSzasz Eva
Scoala Gimnaziala "Torok Janos" Balauseri Ioana Makai 
Scoala Gimnaziala Ceuasu de Campie
Keresztessi Csilla
Scoala Gimnaziala "Tholdalagi Mihaly" Corunca Kelemen Erika
Liceul Tehnologic DumbravioaraMailat Gyongyver 
Scoala Gimnaziala "Apafi Mihaly" Ernei Barabas Tibor
Scoala Gimnaziala "Rakossi Lajos" Gheorghe Doja Benko Erzsebet
Scoala Gimnaziala "Adorjani Karoly" Glodeni Gondor Rezso
Scoala Gimnaziala "Teleki Domokos" Gornesti Zoldi Endre
Scoala Gimnaziala "Benedek Elek" Livezeni Szilagyi Olga
Scoala Gimnaziala "Pataky Agotha" Madaras Csibi Luminita
 Scoala Gimnaziala Magherani Szabo Ramona
Scoala Gimnaziala Marculeni Szasz Paraschiva
Scoala Gimnaziala "Deak Farkas" Miercurea NirajuluiKacso Csaba
Scoala Gimnaziala "Kadar Marton" Panet Szocs Rogert
Scoala Gimnaziala PogaceauaOctavian Nistor
Scoala Gimnaziala "Petres Kalman" Sambrias
Szekeres  Levente
Sc. Gimn. Sincai Monica Samsudean
Scoala Gimnaziala "Daniel Dosa" Valea Izvoarelor Kakasi Ilona
Scoala Gimnaziala Vargata Mihaly Ilona
Scoala Gimnaziala Voivodeni Kovacs Ilona
Scoala Gimnaziala Zagar Mihaela Rus

Zona Reghin

Centrul Scolar de Educatie Incluziva nr. 3 Reghin
Cristina Cota
Liceul Tehnologic “Petru Maior” Reghin Martha Crisan
Scoala Gimnaziala “Al. Ceusianu” Reghin Olimpia Cocean
Scoala Gimnaziala nr. 4 Apalina Reghin Sorin Pantea
Gradinita P.P. nr. 4 Reghin Mihaela Puscas
Gradinita P.P. nr. 5 Reghin Mariana Sulea
Scoala Gimnaziala "Palko Attila" Alunis Geczi Ilona
Scoala Gimnaziala "Kemeny Janos" Brancovenesti Teodora Oltean
Scoala Gimnaziala Faragau Martha Popa
Colegiul Silvic Gurghiu Gurghiu Voichita Ungureanu

 

Zona Sighisoara

Liceul Tehnologic nr. 1 Sighisoara Jozsef Rusu
Scoala Gimnaziala “Aurel Mosora” Sighisoara Lucian Badic
 C.J.R.A.E Mures
Bocskay Laszlo
Scoala Gimnaziala Apold Mihaela Vasiu
Scoala Gimnaziala "Miron Neagu" Sighisoara Maria Postoi

 

Zona Tarnaveni

Scoala Gimnaziala “Traian” Tarnaveni Camelia Moldovan
Scoala Gimnaziala “Vasile Moldovan” Tarnaveni Augustin Coman
Scoala Gimnaziala nr. 3 Tarnaveni Cosmina Ienea
Scoala Gimnaziala "Fogarasi Samuel" Ganesti Matyas Anna-Maria
Scoala Gimnaziala Adamus Daniela Vlasiu

 

Zona Sovata

Liceul Tehnologic “Domokos Kazmer” Sovata Portik Antal
Scoala Gimnaziala “Illyes Lajos” Sovata Hajdu Imre
Scoala Gimn. "Matyus Istvan" ChibedSzallo Anna
 Scoala Gimnaziala "Wesselenyi Miklos" GhindariKertesz Ildiko
Scoala Gimnaziala “Dr. Nyulas Ferenc” Eremitu Veress Csaba
Scoala Gimnaziala Sarateni Szasz Terez

 

Zona Sangeorgiu de Padure

Liceul Tehnologic “Sf. Gheorghe” Sangeorgiu de PadureVarga Karoly
Scoala Gimnaziala Fantanele Kis Miklos Lorand
Scoala Gimnaziala Vetca Gyenge Eva